Найвдаліший вектор серпня. |
Не втрималася від спокуси писати історію свого стокового життя. Це досвід молодої мами, котра тільки вийшовши з декрету додумалася, що абсолютно не обов’язково пхатися в маршрутці по заторам на роботу, а перед цим ще й заводити дитину в садок, щоби потім увечері валитися від утоми і жалітися на життя. Навпаки, ми додумалися з сім’єю, що можна переїхати зі столиці в передмістя. Отож і довелося шукати альтернативних шляхів заробітку. А заодно втілювати давні мрії :).
...Минуло три місяці від іспиту на шаттер.
Моє головне враження — цей спосіб заробітку нелегкий, віддача непропорційна докладеним зусиллям. Мало вміти чудово малювати. Можна цілий день філігранно виводити щось гарненьке з безліччю деталей — і воно потоне. А можна зробити кілька вдалих ліній — і овва! Проте не скажу, що малюнок для прикладу точно відображає другу ситуацію — скоріше за все навіть людина з художньою освітою не намалювала би таке начисто з першого разу. Тим паче я. Спершу довелось пошукати анатомічні референси (тільки дама знизу праворуч взята «з голови), намалювати з них «каляку» брудних ліній і вже в ілюстраторі пентулом доводити до кінця.
Втім, моя цілеспрямованість бере гору, зусилля по-трошки починають окупатися, я могла би навіть святкувати перше виведення грошей, але... розгубилась у фінансових питаннях, тому відклала все до вересня :-D. Заодно більше набереться на вивід.
Порівняно з попередніми двома місяцями продажі стрибнули у два рази, в середньому продавалося тричі на день, а максимально — 8. Тільки на початку місяця були два дні без продажів, але наразі я вже й забула, які на смак бублики (нульові дні ;). Бувають деманди, був один сингл, але здебільшого крапають копієчки. Портфоліо за три місяці збільшилося до 164 векторів + трохи фото і растру.
Поділюся своїми маленькими спостереженнями.
Шаттер і далі вимагає стабільності.
Довга відпустка у липні, а потім ще й повернення до колишньої роботи на тиждень несприятливо позначилися на результатах. І хоч я завантажувала у відпустці запаси векторів, а коли ті закінчилися — і фото, в цілому це дало менший результат, ніж аби працювала на повну силу. Місяць по кількості продажів виявився майже такий, як і перший. Але для того, щоб я не розчарувалася через відсутність прогресу, шаттер час від часу радував крупнішими продажами ;).
Одна з картинок «передвідпускної» серії на тему сільського господарства. Розкрутилася серія повільно, але приносить стабільну копійку ;) |
Емблеми vs. квітки-звірятка.
Усе поступово стає на свої місця, вкотре нагадуючи стару стокову істину — на квітах і орнаментах розбагатіти важче, ніж на «солідних» речах. Мої квіткові та геометричні візерунки купуються зазвичай на другий же день, але так само швидко затухають. Купуються не по ключовикам (а значить, в результаті серфінгу по категоріям, через фільтр «найновіше» тощо). Отож не дивно, що затухають — через два дні з’являються сотні новіших квіток і трикутничків.
Емблеми розкручуються довго, але, розкрутившись, осідають у топі надійно. Купуються частіше саме по ключовикам (а значить, можна забути про фактор новизни і засланців!).
Тільки на третьому місяці свого життя на шаттері старенькі емблеми з органічної косметики вийшли на перше місце в моєму портфоліо. І вийшли на першу сторінку серед популярного по запиту organic cosmetics!!!
Чесно кажучи, я вже бачити не можу цей сет і тихо мрію, коли ж він осяде — він зроблений більш як пів року тому. А я тепер критичніше сприймаю свої старі творіння. На додаток ще й дрібна орфографічна помилка туди прослизнула. Виправлений і покращений варіант (таке собі «видання друге») чомусь повільно лізе вгору... Видалити старенький сет рука не підійнялася — він вперто подобається, купується через день, через два, бувало що 2 рази на день.
А старі топові квітки та слоненята відчутно просіли.
Забула сказати про умови, в яких я досягаю своїх скромних звершень.
1. Фултайм. Я не працюю, шаттерсток зараз в пріоритеті, але ще маю дитя, котре накладає свої нюанси в роботу. Кінець літа був важкуватий — канікули в дитсадку :). Про те, що маю інші справи-проекти-захоплення, які забирають чимало часу, навіть не писатиму детально. Це є у всіх!
2. Знання іллюстратора вище середнього. З ілюстратором працюю з 2009, але практика не постійна (з перервами на рік і більше). Річ у тім, що основна робота була пов’язана з фото та фотошопом. Так що вирішивши малювати на стоки, я відкрила програму й відчула себе людиною, що сіла на велосипед після багаторічної перерви... Забулося все! Але швидко згадалося!
3. Відсутність досвіду у сфері. Офісна робота (ретушер, кольорокоректор) допомогла мені хіба що краще відчувати колір і класно обробляти скетчі для трейсу ;).
4. Відсутність задротства ;). Стараюся не працювати ночами й у вихідні. Надихнувшись статтею якогось хлопця, котрий малював отакі малюночки по одному в день протягом року і, як наслідок, по-троху таки навчився малювати, встановила собі «ліміт» у 3 люстрацї в день. Три на день — 15 на тиджень — 60 на місяць — 660 в рік... Малувато, але по-перше, я не б’ю рекорди і не змагаюся ні з ким. А по-друге — 660 якісних ілюстрацій краще, ніж кілька тисяч симілярів, які я копіюю десятками в день.
Ось така арифметична тактика. Якщо встигла швидко — подальший час вільний! Яскщо ілюстрації складні і я не вкладаюся навіть у 12-годинний робочий день — так і бути. У крайньому разі переношу «борг» на завтра.
Це дозволяє нормалізувати мій робочий графік — без цього я здатна пропрацювати 12 годин на одному подисі та (якщо умови дозволяють) без перерв, адже і малювати подобається, і розкачати аккаунт хочеться пошвидше... жертвуючи всім на світі:).
Немає коментарів:
Дописати коментар